20 Август, 2026

Рашков доволен от работата си, МВР изиграло ключова роля за присъствието на партиите в парламента

Рашков доволен от работата си, МВР изиграло ключова роля за присъствието на партиите в парламента
Бойко Рашков, снимка: БГНЕС

"За първи път в България се е провело разследване срещу лидера на ГЕРБ, Бойко Борисов, след като встъпих в длъжност като министър на вътрешните работи", заяви министърът на вътрешните работи в оставка Бойко Рашков по време на отчет за дейността на МВР.

Той определи като ключова роля дейността на вътрешното министерство за присъствието на партиите в 47-то НС, тъй като министерството се борело срещу купения и корумпиран вот по време на изборите през ноември 2021 г. Рашков подчерта и съвместната работа с министерството на отбраната относно граничният пункт с Турция.

"С чест мога да кажа, че ръководих министерството, докато разследванията се водиха активно. Надявам се в близко време да стане публично известно в кого са попаднали тези средства за пътна инфраструктура, които се разнасяха от банки в чували", допълни още Рашков и поясни, че има информация, че част от тях са изнесени към Близкия Изток. "Надявам се, че в близко време подчинената на главния прокурор Иван Гешев "Национална следствена служба" ще приключи разследването по тази тема и ще каже последната дума за някои министри, които не са безучастни към това, което говоря", каза още той.

"Граничният пункт с Турция се стопанисва от Бургас, Ямбол и Хасково, но се оказа че те не са осъществявали тази дейност. Направихме всичко възможно граничното съоръжение да мине под контрола на МВР и заедно с министерството на отбраната похарчихме 2 пъти по-малко пари, отколкото струваше "къщата в Барселона" и сега то е в адекватно състояние,” поясни още той. /БГНЕС

Сподели:
Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Особено цинично е, че в същия ден, в който Путин изпраща самолет да гаси пожар в Сърбия, руските ракети палят жилищни сгради в Киев, където само за изминалата нощ има поне 12 убити и 34 ранени цивилни

Пулев: България и Индонезия имат да реализират огромен потенциал в търговията и инвестициите

Пулев: България и Индонезия имат да реализират огромен потенциал в търговията и инвестициите

Министърът на икономиката, инвестициите и индустрията се срещна с посланика на Република Индонезия Н. Пр. г-жа Листиана Оперананта. Разговорите се фокусираха върху високите технологии, космическите и сателитни технологии, и дроновете.

Столична община започва възстановяване на парк „Врана“, 600 са сухите, опасни дървета

Столична община започва възстановяване на парк „Врана“, 600 са сухите, опасни дървета

„Преди фактическото му предаване нашият експертен състав извърши многократни огледи на място, в които установихме, че за последната година, повече от година, в която ние не сме стопанисвали парка, предимно дървесната растителност се намира в значително по-влошено състояние от това, в което я предадохме“, заяви директорът на „Зелена система“

Коментари (0)