25 Февруари, 2026

МВР разследва поне още двама души за убийството на Пейо Пеев

МВР разследва поне още двама души за убийството на Пейо Пеев

Живко Коцев

Може да са укривали доказателства и да са заличавали следи

Възможно е да има нови арести по случая с убийството на 44-годишния Пейо Пеев. Това обяви главният секретар на МВР Живко Коцев пред Нова ТВ. Разследващите са категорични за вината на двете обвинени жени - съпругата и тъщата на Пеев. Сега се проверява дали и кой е помогнал за укриване на тялото.

Главният секретар на МВР заяви, че поне още двама души са в полезрението на полицията и в момента се разследват от органите на реда. Става дума за хора от обкръжението на съпругата на Пейо Пеев - Габриела, и нейната майка - Красимира. В тази връзка Коцев обясни, че лицата се разследват като евентуални помагачи на извършителите на престъплението, проверява се дали те са укривали веществени доказателства и дали са заличавали следи.

По отношение на кадрите от видеокамери, запечатали момента на убийството на Пейо Пеев, главният секретар ги описа като шокиращи и брутални.

Припомнямe, че Пеев първо е бил удушен, а след това тялото му е транспортирано до гориста местност, недалеч от хижа "Алеко". Колата е била опожарена.

"Има други лица, които се проверяват за съпричастност към самото деяние. По-скоро като форма на помагачество, като подпомагане на дейността по укриване на веществени доказателства, заличаване на следи, но за самото авторство нямаме подозрения на кръга на проверяваните лица. Това са лица, които са свързани с Красимира, майката на Габриела и самата Габриела." - заяви Живко Коцев, главен секретар на МВР.

Сподели:

Коментари (0)

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Колегията на EPPO установи сериозни пропуски в работата на българския европрокурор, като окончателното решение за нейното освобождаване може да вземе Съдът на Европейския съюз

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори, те разбират, че така повече не може

Андрей Янкулов свиква ВСС да избере временен и.ф. главен прокурор

Андрей Янкулов свиква ВСС да избере временен и.ф. главен прокурор

Във вече близо тригодишния си нелегитимен „фактически мандат“ Борислав Сарафов не е извършил нито едно действие, изграждащо обществено и професионално доверие относно управленските си качества, изтъква правосъдният министър