В Русия през последното денонощие са починали и са оздравели рекорден брой заразени с новия коронавирус, предадоха ТАСС и Ройтерс, като се позоваха на властите. Руският оперативен щаб за борба с разпространението на коронавируса съобщи днес за регистрирани 174 смъртни случая за 24 часа. С това общият брой на починалите в страната вече са 3807.
През последното денонощие в Русия са били регистрирани 8915 нови заразени. Новите случаи са под 10 000 за 11-о поредно денонощие.
Общият брой на потвърдените заразени в Русия е достигнал 362 342. Страната е на трето място по този показател в света след Съединените щати и Бразилия.
През последното денонощие в Русия от болница са били изписани 12 331 оздравели пациенти, които са били заразени с коронавируса. Общият брой на възстановилите се вече е 131 129 - 36,2 процента от всички инфектирани.
Още от Свят
Избухна пожар в огромна петролна рафинерия в руския Краснодарски край
Кадри от мястото на инцидента са публикувани онлайн, те показват пламъци и гъст черен дим. Украинската отбранителна компания Fire Point потвърди атаката срещу рафинерията.
Сигурността в Черно море под заплаха: Букурещ постави въпроса за провокациите с дронове в Киев
По време на срещата на „Коалицията на желаещите“ за пореден път бе подчертана ключовата роля на Румъния като източен бастион на Алианса
Песков: Слуховете за мобилизация са "информационна измислица"
По-рано украинският президент Володимир Зеленски неколкократно заяви, че руските власти могат да обявят нова мобилизация през есента