6 Декември, 2025

Reuters: Шарл Мишел не "може да спи спокойно" след конфуза с фон дер Лайен

Reuters: Шарл Мишел не "може да спи спокойно" след конфуза с фон дер Лайен

Шарл Мишел

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел , заяви „не може да спи спокойно“ поради смущението си от инцидента с липсата на място за председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен на срещата в Анкара тази седмица, каза той пред германския вестник Handelsblatt, цитиран от Reuters.

Урсула фон дер Лайен, първата жена председател на Европейската комисия, изрази изненада и вдигна ръка, невярвайки на това което се случва, когато установи, че Мишел е заел единственото място на разположение до турския президент Реджеп Тайип Ердоган по време на преговорите.

В епизода, уловена от камерата, тя в крайна сметка сяда на по-далечен диван.

„Не крия факта, че оттогава не спя добре през нощта, защото сцените продължават да се възпроизвеждат в главата ми“, каза Мишел на Handelsblatt, добавяйки, че ако е възможно, той би се върнал да поправи този инцидент, предава "Фокус".
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.