6 Април, 2026

Reuters: В Русия разглобяват самолети за резервни части

Reuters: В Русия разглобяват самолети за резервни части

Руските авиокомпании, включително и "Аерофрот" са започнали да разглобяват отделни самолети за резервни части заради липса на необходими детайли за ремонт на машините, съобщава агенция Reuters като се позовава на 4 източника.

По думите на единия от източниците, е започнало разглобяването на два самолета, експлоатирани от "Аерофлот", един руски Sukhoi Superjet 100, и един "практически нов" Airbus A350.

Освен това, "Аерофлот" е свалил оборудване от Boeing 737 и Airbus A320 за други самолети от същите модели, твърди още един от източниците на агенцията.

Според Reuters това съвпада д препоръката на руското правителство от юни, че самолетите чуждестранно производство могат да летят опне до 2025 година.

По изчисления на агенцията направени с помощта на данни от Flightradar24, от края на юли са спрели да летят около 50 самолета на "Аерофлот", което е около 15% от авиопарка на компанията.

Новите поколения самолети - A320neo, A350, Boeing 737 MAX и 787 - са оборудвани с технологии, които изискват постоянно обновяване.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Сърбия опроверга версията, че Украйна стои зад диверсия срещу "Турски поток"

Сърбия опроверга версията, че Украйна стои зад диверсия срещу "Турски поток"

Маркировките върху взривните вещества показват, че са произведени в САЩ - „Ще каже ли някой сега, че може би точно сега това е изгодно за Съединените американски щати?"

Катарски танкери бяха блокирани при преминаване през Ормузкия проток

Катарски танкери бяха блокирани при преминаване през Ормузкия проток

Ръководителят на консултациите в EOS Risk group Мартин Кели, заяви, че не за първи път опитите на танкерите на QatarEnergy да преминат през протока са били прекъсвани

Заподозрян за тероризъм и палеж в Чехия е задържан на „Капитан Андреево“

Заподозрян за тероризъм и палеж в Чехия е задържан на „Капитан Андреево“

Европейската заповед за арест спрямо чуждия гражданин е получена в Окръжна прокуратура-Хасково чрез Шенгенската информационна система