Родни инженери не смеят да пипат чипа от черната кутия, търсят фирмата производител на устройството
Българските инженери, на които е възложено да извадят информацията от черната кутия от катастрофата с изтребителя МиГ-29, препоръчват на Министерството на отбраната да потърси фирмата производител. Припомняме, че на 9-и юни майор Христо Терзиев се разби със самолета в Черно море по време на учение.
Вчера беше открита черната кутия от изтребителя и дори военният министър Георги Панайотов се похвали, че до края на деня ще бъде разчетена информацията от устройството. Авиоинженери обаче обясниха, че черната кутия е пострадала и не смеят да пипат чиповете, за да не компрометират допълнително записите от полета. Те обясниха, че в нея е влязла вода и петролни отпадъци и допълниха, че имат най-голям интерес да се разбере какво се е случило по време на трагичния полет. Специалистите призоваха да не се правят конспирации, намеквайки, че нямат за цел да скрият обстоятелствата около инцидента.
Още от България
България дебне слънчевото затъмнение с изтребител МиГ-21
Именно пълната фаза беше най-впечатляващата част от явлението. Когато Луната напълно закри Слънчевия диск, около него се разкри слънчевата корона – структура, която при нормални условия не може да бъде наблюдавана по този начин
Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Удължаването до 29 октомври тази година е по желание на българската страна с цел синхронизиране на сроковете с лиценза от американската страна.
Ивайло Мирчев: Модерният фашизъм е режимът на Путин! Текстописецът на Радев е българска симбиоза между Дугин и Распутин
"Комунистическите паметници се борят с фашизма толкова, колкото иконите на МВР с катастрофите по пътищата", заяви той