20 Март, 2026

Росен Желязков: Внасяме бюджетите в Народното събрание още днес

Росен Желязков: Внасяме бюджетите в Народното събрание още днес

Снимка: БГНЕС

Сред приоритетите в управленската програма са енергийната сигурност и процесите за модернизация на Българската армия 


Днес бюджетът на държавата за 2025 година, както и бюджетите на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и на Държавното обществено осигуряване (ДОО) ще бъдат внесени в Народно събрание (НС). 

Това съобщи премиерът Росен Желязков в началото на извънредното заседание на Министерски съвет (МС), предаде репортер на БГНЕС.

Бюджетът за 2025 година си поставя задачи за балансиран растеж без увеличение на данъчните и осигурителната тежест, за ръст на доходите, изпреварващи ръста на инфлацията, за капиталови разходи - съобразени с нуждите на гражданите, на общините, но и с възможностите на държавата, както и процесите по модернизация на страната и управлението.

Нашата посока е ясна и ще искаме доверието на Народното събрание за бюджета, който предлагаме, добави Желязков и благодари на коалиционните партньори.

Относно управленската програма вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев отбеляза, че документът не е механичен сбор от приоритетите на различни партии или на различни ведомства, а е консистентен документ, който почива на солидна политическа логика, като акцентира върху финансовата стабилност и икономическата конкурентоспособност, интеграция на България към европейската икономическа и финансова архитектура. 

„Няма как особен акцент да не е повишаване на качеството на живот на българските граждани – това включва здравеопазване, образование, градска среда“, добави той. 

Сред приоритетите в управленската програма са енергийната сигурност и процесите за модернизация на Българската армия. 

„За гарантиране на ефективното изпълнение на приетата програма ще бъде използвана система за мониторинг и отчетност. Има заложени конкретни индикатори, срок за изпълнение“, каза още Дончев.

Той съобщи, че ще иска всяко едно министерство да излъчи по един представител, който да следи в реално време изпълнението на управленската програма.  | БГНЕС

 София | България

Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.