17 Март, 2026

Росен Йорданов: На хората им омръзна да ги плашат, измориха се от революции

Росен Йорданов: На хората им омръзна да ги плашат, измориха се от революции

Росен Йорданов

„Хората казват, че политиците експлоатират страховете. Едната стратегия на страховете е „пожар в къщата“ – че сме най-зле. Централите, особено на по-новите партии трябва да помислят дали да не си сменят съветниците, защото на хората им омръзна да ги плашат. Отделно корупцията не е изкоренена дори и в Северна Корея Втората стратегия е „обетованата земя“ – да се опиташ да убедиш хората, че ще ги заведеш на хубаво място. Не чуваме обаче къде се намира то и как ще се случи“. Това заяви психологът Росен Йорданов пред BgonAir.

„Основният въпрос е каква промяна искаме – еволюционна или революционна. Едната част, към която се включи и служебният кабинет, поиска революция и дори се стигна чак до 9-и септември. Всичко това е диктатура на духа. Имаше хора, които повярваха, че протестът е тъждествен с протестиращите. В последния парламент беше използван булеварден език от някои представители на адвокатурата. Някои партии "сърфисти" бяха на много ниска вълна. Тези, които яхнаха протестите, ги радикализираха, с което отблъснаха хората. Причината днес да сме пак на избори е т.нар. партии на промяната да получат на днешния вот огромен превес. Може обаче да се получи обратна вълна", каза още Йорданов.

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас