В случая с Десислава Иванчева има данни за престъпление, но впоследствие цялото нещо беше превърнато в политическа патетика, в истерия. Накрая Иванчева ще бъде превърната в герой. Но не може да е герой човек, който е написал над 300 жалби, който има пълна липса на самокритичност. Онова, което се вижда по медиите, не е това, което реално се случва. И проблемът не е в медиите, а в начина, по който се представят нещата, заяви по Нова телевизия криминалният психолог Росен Йорданов, който бе помолен да коментира криминалните събития през 2018 г.
"Годината не се различаваше толкова като типове и динамика на престъпленията. Чисто статистически сигурно дори са по-малко от предишни години. Затвърждава се обаче трудността за реформа на начина, по който се мисли в системата за сигурност", посочи криминалният психолог. "Трябва тези системи да разберат, че живеят в различна медийна среда от тази през периода на комунизма, когато системата за сигурност е обвита в конспиративност, в тайнственост", каза още Йорданов.
По думите му между обществото и полицията трябва да има по-голямо доверие. Това може да се случи с действията на полицията. "При някои от криминалните случаи през годината МВР се справи добре, в някои - изключително зле, както в случая с шесторното убийство в Нови Искър", добави още той.
Росен Йорданов
Случаят се превърна в политическа патетика, заяви криминалният психолог
Още от Закон и ред
Цветелина Пенева: Записите от видеонаблюдението в СИК не са обект на проверка от КС
Проверява се съответствието между бюлетините в чувалите и записаното в изборните книжа
Прокурорската колегия на ВСС допусна за изслушване Борислав Сарафов
Единодушно - с осем гласа
Европрокуратурата разследва българин за измама във връзка с проект в Африка
Проектът е на стойност 1,92 млн. евро