Части от летателните апарати са паднали на румънска територия, в района на Плауру, съобщи Министерството на националната отбрана
Руските сили извършиха нова серия атаки с дронове срещу граждански и инфраструктурни цели в Украйна на 17 март сутринта край речната граница с Румъния, в окръг Тулча
Части от летателните апарати са паднали на нейна територия, в района на Плауру, съобщи Министерството на националната отбрана. Населението в района получи съобщение по системата RO-ALERT.
Според съобщение на Министерството на националната отбрана, цитирано от БГНЕС, в ранните часове на 17 март руските сили са извършили нова серия от атаки с дронове. Те са били срещу граждански и инфраструктурни цели в Украйна, близо до речната граница с Румъния, в окръг Тулча.
Два самолета F-16 на румънските въздушни сили от бойната служба на въздушната полиция излетяха около 1:40 ч. сутринта от 86-та въздушна база във Фетешти.
Националният военен команден център уведоми Главната инспекция по извънредни ситуации за въвеждането на мерки за тревога за населението в северната част на окръг Тулча, като изпрати съобщение RO-ALERT в 01:55 ч.
Постъпиха съобщения за части от въздухоплавателно средство, паднало на територията на страната в района на населеното място Плауру, съобщи Министерството на отбраната на страницата си във Facebook.
След като въздушната тревога беше отменена, около 3:00 часа, екип за търсене започна проверки на място. До този момент мястото на падането не е било идентифицирано. Търсенето ще продължи, когато видимостта се подобри. Министерството на националната отбрана информира и продължава да информира съюзническите структури в реално време за ситуациите, породени от атаките, като поддържа постоянен контакт с тях.
Още от Свят
„Поставят печалбата над сигурността на децата“ - съдебен процес срещу Meta в САЩ
Четири щата обвиняват компанията, че нейните платформи Инстаграм и Фейсбук водят до зависимост и психични заболявания при децата
Жегата може да струва на ЕС 180 млрд. евро
Международен анализ на Allianz, цитиран в изследването, оценява загубата на около 3% от производството на отработен час за всеки градус над 30°C,
"За да зашитят Тръмп, службите са застрашили живота на 100 души" - демократи искат изслушване в Конгреса за тайно сменения самолет
„Идеята изглежда е била да се намали заплахата за Тръмп, като се предложи на иранците да убият около 100 души вместо него“