6 Декември, 2025

Румен Христов: Кандидатурата на Васил Терзиев е стъпало към овладяване на държавата, репетиция за премиерския пост

Румен Христов: Кандидатурата на Васил Терзиев е стъпало към овладяване на държавата, репетиция за премиерския пост

Румен Христов

Националният празник да се определи след дискусия

Кандидатурата на Васил Терзиев за кмет на София е само стъпало към овладяване на държавата,  репетиция за премиерския пост. Това заяви пред бТВ лидерът на СДС Румен Христов.

Той е категоричен, че целта на Терзиев не е кметският пост в столицата. Напомняме, неговата кандидатура предизвика смут сред избирателите с антикомунистически нагласи заради семейството му, което е известно със службата си за комунистическата Държавна сигурност.

 Христов напомни, че ГЕРБ и СДС са взели решение да издигнат в София общ  кандидат във формат ЕНП.  Той изрази опасения, че кандидатурата на проф. Вили Лилков, който беше издигнат от коалицията “Синя София”,  едва ли ще отнеме гласове от Терзиев и че по-скоро ще къса от подкрепата за кандидата на ГЕРБ-СДС.

Лидерът на СДС заяви, че е търсена подкрепа от ДПС за промените в конституцията и за приемането на бюджета, тъй като движението заема проевропейски позиции за разлика от БСП и „Възраждане“, които прокарват интересите на Русия. По думите му подобни разговори с последните две партии са невъзможни.

„СДС никога няма да приобщава БСП“, подчерта той в отговор на въпрос защо не се водятг разговори със социалистите за промените в конституцията.

Румен Христов смята, че не е добра идея националният празник да се вписва в конституцията. Той добави, че датата трябва да бъде определена след дискусия. Според СДС най-подходящ е Денят на независимостта 22 септември.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.