17 Март, 2026

Румен Христов, СДС: Третият мандат трудно ще се осъществи, вървим към избори

Румен Христов, СДС: Третият мандат трудно ще се осъществи, вървим към избори

Румен Христов

Правителството трябва да е изградено от политически фигури

Третият мандат много трудно ще се осъществи, вървим към избори. Това заявипрд БНТ лидерът на СДС Румен Христов.

Той коментира, че предложението за експертен кабинет не му се струва осъществимо.

"Винаги съм бил противник на т. нар. технически, експертни правителства. Смятам, че правителството трябва да е изградено от политически фигури, да е ясно откъде идват, пред кого отговарят, кои политики провеждат, какви отговорности носят и за какво." – посочи Христов.

"Ние сме заявили преди отхвърлянето на правителството на ГЕРБ-СДС, че ако не се случи с първият мандат, няма да подкрепим втория и третия мандат, без значение при кого отива той", напомни Румен Христов.

Лидерът на СДС коментира и предложената от ПП декларация:

"В тази декларация отново са основно законите, които засягат правосъдната система. Не че те не са важни, но вътре например не видях закона за еврото, който по настояване на гуверньора на БНБ трябва да бъде приет час по-скоро, а вчера чух от министър Петкова, че той е готов в МС и че е внесен или го внасят в парламента. Това не е ли приоритет?"

Сподели:

Коментари (0)

Политолог: В листите на Радев е "същата кохорта" като при Симеон Сакскобургготски

Политолог: В листите на Радев е "същата кохорта" като при Симеон Сакскобургготски

Според Георги Проданов отсъствието на кметове в листите на ГЕРБ е знак за загуба на предсрочните парламентарни избори

Шофьори на линейки в Бургас протестират заради много наложени глоби за превишена скорост

Шофьори на линейки в Бургас протестират заради много наложени глоби за превишена скорост

От "Пътна полиция" - Бургас коментираха, че могат да бъдат анулирани тези фишове и глоби, ако се докаже с документи, че шофьорите са били по сигнал

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

Плащанията са авансови, междинни и окончателни, както и за строителен и за авторски надзор, във връзка с етапите на изпълнение на проектите