5 Декември, 2025

Румен Христов: Водят се преговори с ГЕРБ за коалиция на предстоящите парламентарни избори

Румен Христов: Водят се преговори с ГЕРБ за коалиция на предстоящите парламентарни избори

Румен Христов

България има нужда от дясно управление, заяви лидерът на СДС

Лидерът на СДС Румен Христов разкри в предаването "Офанзива с Любо Огнянов", че се водят преговори с ГЕРБ за евентуалното явяване на двете десни партии в коалиция за предстоящите парламентарни избори през идната пролет. Той бе гост в предаването “Офанзива с Любо Огнянов“.

“Най-голямата дясна партия, член на ЕНП, и най-старата партия, член на ЕНП, е логично да се явят общо на парламентарните избори. Целта е десният вот да бъде консолидиран, защото България има нужда от дясно управление“, казва Христов.

Амбициите на Мая Манолова за формиране на опозиционна алтернатива са видими, но проблемът й е, че тя се цели прекалено високо, според лидера на СДС. “Тя иска да се върне в парламента. Опита да се качи на кметския стол в София, но не успя. Най-вероятно сега се цели в някои от постовете министър-председател, председател на Народното събрание, омбудсман, президент и т.н., но с малка партия това не се постига“, категоричен е Христов.

Президентът Румен Радев също недвусмислено заявява амбициите си за влизане в изпълнителната власт с изказването си, че, “ако той управлявал, нямало толкова да се краде“, според десния лидер.

По повод намаляването на ставката за ДДС в определени сектори, Румен Христов смята, че това е по-скоро грешка, защото за година време с подобно облекчение в туризма трудно би се върнала старата ставка. “Смята се, че 150 млн. лв. щеше да е ущърбът за бюджета и според мен беше по-логично да се дадат тези пари като финансова помощ на туристическия бранш, а не да се намалява ДДС“, допълни лидерът на СДС.
Сподели:

Коментари (0)

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

"Всякакви технически аспекти на влизането в еврозоната вече трябва да са изпълнени"