5 Февруари, 2026

Румен Кънчев: Западът направи грешка с етапа "Путин" и дългосрочната стратегия на Русия

Румен Кънчев: Западът направи грешка с етапа "Путин" и дългосрочната стратегия на Русия

проф. Румен Кънчев

"Западът направи грешка, не разграничавайки етапа Путин", който поставя силни цели пред руската държава, но никой не може да казва на държавата какви задачи да си поставя." Това каза Проф. Румен Кънчев, експерт по международна сигурност и геополитика, пред "Фокус"

"Това, което виждаме днес, е етап е развитието на дългосрочна стратегия на руската държава, ръководена от Владимир Путин, чиято крайна цел е частичното възстановяване на геополитическите реалности от времето на Съветския съюз. Путин многократно в последните 10 години заявява точно това, че той иска да възстанови Русия, да възстанови Съветския съюз“, каза още експертът. Проф. Румен Кънчев допълни, че историята винаги поставя пред народите такива задачи, за които вече са се се появили условия да бъдат решени.

Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Полицаи иззеха множество наркотици от таванското помещение на жител на Бургас, превърнато в лаборатория за производство на синтетична дрога

ОИСР с актуално икономическо проучване за България

ОИСР с актуално икономическо проучване за България

Проучването анализира икономическото състояние на България в контекста на глобалните и вътрешните предизвикателства. Отделна глава разглежда въпроси, свързани с ниската производителност и слабите частни инвестиции.

2-ма задържани в с. Царевец 10 години са изтезавали животни за продажба на клипове

2-ма задържани в с. Царевец 10 години са изтезавали животни за продажба на клипове

Срещу Детелин Аврамов и Анита Вачкова са повдигнати обвинения за убийство на животни по особено мъчителен начин, както и за разпространение на порнографски материали