23 Декември, 2025

Румен Овчаров: Тъжно ми е за младите в НС, хвърлянето на неподготвени лица в политиката води до трагични резултати

Румен Овчаров: Тъжно ми е за младите в НС, хвърлянето на неподготвени лица в политиката води до трагични резултати

Румен Овчаров

„Нищо ново в политическото устройство не е измислено през последните 200 години. Аз съм отстъпил на младите още преди 10 години. Като гледам младите хора в парламента, ми става тъжно. Нека да видим колко такива лица минаха и си тръгнаха тази година. Хвърляме ги на арената, за да се скрие, че няма нови решения. Кирил Петков и Асен Василев бяха подкрепени, защото хората искат да виждат как нещо се върши. В България от 140 г. има разбиране, че всеки е готов за депутат или за министър. Догодина част от партиите обаче няма да ги има. Хвърлянето на неподготвени хора в политиката води до трагични резултати. Петима министри сме се занимавали с енергетика, но само един от нас я беше завършил. Това е един от основните проблеми. Днешните политици си мислят, че трябва да разпределят пари, без да си дават сметка, че срещу това е нужно да има продукт“. Това заяви бившият енергиен министър Румен Овчаров.  

„БСП трябва да върви по стъпките и по устава си. Нямаме нужда от повече от братоубийствени войни. Корнелия Нинова има задачата да избере своя заместник и да спре битките в партията. Темата кой да стане председател на БСП – „млад“ или „стар“, е вечна. Обикновено печелят младите. Дъщеря ми влезе в политиката, но тя ще върви с бавни стъпки“, коментира Овчаров. 
Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът в оставка с редовно заседание ден преди Коледа

Кабинетът в оставка с редовно заседание ден преди Коледа

То е предвидено за 10 часа на 24 декември, като в предварителния дневен ред са включени 49 точки

Сутрешни мъгли, следобед - слънчево и ведро

Сутрешни мъгли, следобед - слънчево и ведро

Максималните температури ще са между 5 и 11 градуса

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство