5 Декември, 2025

Румен Петков: Борисов да изясни кои министерствата са на концесия

Румен Петков: Борисов да изясни кои министерствата са на концесия

Скрийншот

Той не смята, че изборите в Пазарджик могат да бъдат повод за трусове в национален мащаб

Днес трябваше да има съвет на коалиционните партньори, но част от лидерите на БСП не били на разположение и се отлагал за утре.

„Не считам, че обяснението е „част от лидерите на БСП отсъстват и заради това отлагаме съвета“, каза в „Лице в лице“ Румен Петков, лидер на АБВ - една от партиите в „БСП - Обединената левица“.стта

„От неофициални източници слушам едни гнусни лъжи по адрес на „БСП – Обединена левица“ – как сме били готови на всичко в името на участието ни във властта. Доста гнусни лъжи и не правят чест на техните автори“, каза Петков.

„Неофициалните източници, навярно са някакви шмекери, защото нито г-н Зафиров отсъства. Достатъчно сериозни и отговорни фактори има и в парламентарната група, и в коалиционния съвет“, заяви още той.
Атанас Зафиров за министрите на БСП: Склонни сме да сменим всички, стига да получим аргументи

По думите му през последните осем месеца всичко се обяснява с „БСП – Обединена левица“, което той счита за непочтено.

„Почти всичко, което е лошо, се обяснява с „БСП – Обединена левица“, допълни той.

„Да се говори с коалиционните партньори през медиите не е добре, защото това нарушава и без това крехката атмосфера“, на мнение е Румен Петков във връзка с изказванията на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти.


„Второ, считам, че за такъв тип гръмки изявления – преформатиране, би трябвало да се внесе една известна яснота кои са министерствата, които са на концесия, защото ние претендираме, че нашите не са. Излишни назначения в нашите министерства няма“, категоричен бе лидерът на АБВ.

Според него Наталия Киселова трябва да продължи да бъде председател на парламента, защото е превела Народното събрание през много тежки моменти.
Киселова очаква стабилността в управлението да бъде възстановена следващата седмица
„Парламентът трябва да продължи работата си с този председател, който показа много сериозни качества“, на мнение е той.

Румен Петков не смята, че изборите в Пазарджик могат да бъдат повод за трусове в национален мащаб.

„Това са вътрешни проблеми на участници в политическия живот и не бих искал да давам своя принос с разсъждения от тяхно име и за тяхна сметка. Както вече казах, много хора правят това на наш гръб и то е непочтено и неприлично“, посочи Петков.

 

Сподели:

Коментари (0)

ПП-ДБ не се  отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

ПП-ДБ не се отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

Следващата седмица, когато се дебатира вотът ще има още по-голям протест, чието мото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България“!.

ГЕРБ-СДС:  Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

ГЕРБ-СДС: Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

Членове на младежката организация на ГЕРБ и на партията се събраха пред неговата къща в Банкя.

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

"НАТО осигурява уникална платформа, чрез която съюзниците споделят в реално време информация за киберзаплахи."