Докато не се изясни случаят, няма нужда от оставката на Боил Банов, заяви началникът на кабинета на премиера
БСП не са спирали да стрелят по ГЕРБ. Днес бяхме свидители на поредната атака. Правителството и ГЕРБ не се притесняват, защото след години управление ги приемаме като част от присъствието. Притеснява ме напрежението, че рефлектира върху хората. Това заяви началникът на кабинета на министър-председателя Румяна Бъчварова в предаването "Още от деня" по БНТ по повод изнесените от Елена Йончева данни за корупционни действия на министъра на културата Боил Банов от времето, когато е бил зам.-министър.
"Ние им отговаряме подобаващо, защото иначе би било знак на слабост. Днешният пример е показателен - отговорните политици не могат да си позволят такова нещо. Още в деня на конгреса БСП обявиха, че Йончева прави разследване срещу Министерския съвет и корупционни практики на министри. Следващите дни Нинова нагнетяваше напрежението, като повтаряше, че се разследва корупция в МС. Днес се оказа, че става въпрос за един министър. Аз си мисля, че г-жа Нинова трябва да понаучи някои термини и да научи коя институция какво означава. Можем ли да кажем, че целият кабинет страда от корупция?", заяви Бъчварова.
"Ефектът беше оклеветяване, този запис е незаконен. Днес си помислих, че много съжалявам Йончева. За кратко тя беше знаме на БСП, но днес стана човек, който използва всякакви доноси, без да са доказани, защото тепърва отиват в прокуратурата, в името на една кампания", допълни тя.
"Премиерът прецени, че докато не се изясни случаят, няма нужда от оставката на Боил Банов. Министърът разкри, че е в готовност да си подаде оставката", допълни тя.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията