През нощта руските сили отново атакуваха енергийна инфраструктура в Украйна. Много потребители в Харковска и Запорожка област останаха без ток тази сутрин.
Поради нова атака от руснаци, много потребители в Харковска и Запорожка област останаха без ток тази сутрин. Най-критична енергийна ситуация е в столичния регион, съобщи по време на брифинг първият заместник-министър на енергетиката на Украйна Артем Некрасов.
„В Киев и Киевска област операторите на разпределителни системи въвеждат ограничения в мрежата. Обявените по-рано почасови графици за прекъсване са временно преустановени“, отбеляза служителят, цитиран от Униан.
Некрасов заяви, че преходът от ограничения в мрежата към прогнозираните почасови графици за прекъсване ще се осъществи веднага след стабилизиране на ситуацията в енергийната система.
Въпреки тежките метеорологични условия, в столицата и региона денонощно се извършват аварийно-възстановителни работи.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение
"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом
Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен
"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист
Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл
Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.