19 Февруари, 2026

Русия порази азербайджанската петролна база в Украйна - унищожени са всички 17 резервоара на SOCAR

Русия порази азербайджанската петролна база в Украйна - унищожени са  всички 17 резервоара на SOCAR

Снимка: архив

Това не е съвпадение, а демонстративен акт, отбелязва азербайджанското издание Minval

Русия атакува азербайджанската петролна и газова база в Одеска област за втори път през последните 10 дни, съобщи Дойче веле с позоваване на украински и азербайджански медии. 

Според азербайджанското издание Minval, през изминалата нощ руски дронове са  унищожили всички 17 резервоара, помпена станция, операторски и технически помещения на базата, в която са се съхранявали над 16 хиляди кубически метра гориво.

Това не е съвпадение, а демонстративен акт, отбелязва изданието. 

Масираният удар по базата на азербайджанската държавна компания SOCAR в Одеска област беше потвърден и от местните медии. Odessa News публикува видеоклип, показващ последствията от удара, и потвърди щетите. 

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

CNN: САЩ се готвят да ударят Иран, чака се решение на Тръмп

CNN: САЩ се готвят да ударят Иран, чака се решение на Тръмп

Американският президент е обсъждал както "за", така и "против" военни действия, като е консултирал съветници и съюзници относно най-добрия курс на действие

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

„Най-разумният ход за Иран е да постигне споразумение с президента Тръмп и неговия екип“, заяви пред журналисти говорителката на Белия дом Каролайн Левит

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

На практика това означава кратки рейдове: руски подразделения влизат в селища, издигат знамена, заснемат кадри за отчет и пропаганда, след което се изтеглят