26 Февруари, 2026

Русия отново скочи срещу НАТО, отправи предупреждение към ЕС

Русия отново скочи срещу НАТО, отправи предупреждение към ЕС

снимка: БГНЕС

Владислав Масленников изтъква, че заради санкциите срещу Русия ЕС генерира огромни загуби, които растат като "снежни топки"

Русия няма намерение да напада страни от НАТО и не прави агресивни планове, заявява Владислав Масленников, директор на Департамента по европейски въпроси на руското външно министерство, в интервю за вестник „Известия“. 

Той подчертава, че влошаването на отношенията между Русия и НАТО е изцяло по вина на алианса, който се е насочил към конфронтация и сдържане на Русия. 

„Вината за влошаването им е изцяло на алианса. Ние нямаме намерение да нападаме страни от НАТО и не правим такива агресивни планове“, посочва в интервюто Владислав Масленников.

Въпреки това, Русия поддържа горещи линии за спешни случаи с НАТО.

Масленников отбелязва, че алиансът едностранно е прекратил сътрудничеството през 2014 г. и посочва огромните икономически загуби за ЕС от санкциите срещу Русия, които продължават да нарастват "като снежни топки".

Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"