16 Юни, 2026

Русия отговори на операция "Паяжина" с масирани удари из цяла Украйна

Руската атака над Киев, снимка: EPA/BGNES

Под обстрел попаднаха градове от почти всички точки на страната. Най-западният от тях се намира почти до полската граница.

Русия отговори с масирани удари със стотици дронове и ракети на украинския удар с операция "Паяжина"

Под обстрел попаднаха градове от почти всички точки на страната. Най-западният от тях се намира почти до полската граница.

През нощта небето над Киев бе яркочервено, прозорците на жилищните блокове светеха - гражданите на украинската столица очакваха руския отговор и той не закъсня, предаде БНТ. 400 дрона и 40 ракети летяха тази нощ към Украйна, повечето от тях към Киев.

Метрото на Киев отново се превърна в бомбоубежище. Блокирано бе движението по някои линии. В украинската столица загинаха трима, а ранените са няколко десетки. На дневна светлина започна оценка на щетите.

"Обикновено стоим в коридора по време на атаки. Този път жена ми настоя и да спим там. Така ни спаси живота", сподели Артьом от Киев 

Друг жител на столицата, Дария, разказа: "Към 1 и половина през нощта се събудихме от експлозиите, вратите се отвориха."

Ракети удряха и град Луцк - близо до полската граница. Там ранените са петима. Въздушните атаки не пропуснаха и северната Черниговска област. Дрон "Шахед" се e взривил край жилищна сграда.

От Кремъл заявиха, че нощните атаки са в отговор на украинската операция "Паяжина" - координирани украински нападения с дронове срещу руски военни летища, при които бяха унищожени стратегически бомбардировачи.

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)