Разполагането на нова ПВО система в бизнес центъра Nord Star породи опасения за безопасността на гражданите, тъй като близките жилищни и училищни сгради могат да са изложени на риск от ракетни отломки и стрелба по военни цели
Според съобщенията Русия е добавила четвърта система за противовъздушна отбрана „Панцир“ на покрив в центъра на Москва, близо до Кремъл, за да противодейства на зачестилите украински атаки с дронове с далечен обсег
Украинското издание Defense Express съобщава, че разполагането на системата в бизнес центъра Nord Star поражда опасения за безопасността на гражданите, тъй като близките жилищни и училищни сгради могат да са изложени на риск от ракетни отломки и военни цели.
Видео, публикувано в социалните мрежи от миналата седмица, показа система за противовъздушна отбрана „Панцир-СМД-Е“, която, според авторите, се наглася на позиция върху бизнес центъра „Норд Стар“ от военен хеликоптер в дъждовен ден.
Украинското издание заявява, че това е четвъртата известна система „Панцир“, разположена в града, като системите вече са разположени по покриви на югозапад, югоизток и север от Кремъл.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират
Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи
Туск за напрежението между полски и украински политици: Стратегическа грешка, вреди и на двете страни
Пезешкиан: Иран няма да създава атомна бомба, но ще обогатяваме уран
"Ние няма да се откажем от нашето право да обогатяваме уран и те ще бъдат принудени да го приемат“