16 Юни, 2026

Киев: Русия ще се разпадне, ако до няколко месеца не изтегли войските си от Украйна и Крим

Киев: Русия ще се разпадне, ако до няколко месеца не изтегли войските си от Украйна и Крим

„Подвизите“ на руската армия, набързо избягала от района на Харков, не могат да бъдат скрити в съвременния свят. Сега никой не иска да се бие на страната на руската армия, защото всички разбраха нейното страхливост и некомпетентност.

Това казва в интервю с Марк Фейгин съветникът на министъра на вътрешните работи Антон Геращенко, цитиран от УНИАН.

Той припомни, че в руската армия има "недостиг на жива сила". Руският диктатор Владимир Путин предприе драстични стъпки една от които е, че нареди на държавните корпорации да създават частни армии, за което съобщи разследващият журналист Христо Грозев.

„Откровено ще кажа, че  Русия върви към своя крах. Ако тази война не бъде спряна с пълното изтегляне на руските въоръжени сили от територията на Украйна, включително от Крим, в бъдеще това ще доведе до колапс на Руската федерация Регионалните лидери, които се спотайват сега, защото се страхуват от ФСБ, постепенно ще започнат да надигат глас. Всички вече разбират, всички тези лидери на Татарстан, Башкортостан и други републики разбират, че Путин води Русия към бездната... Много важна последица от нашата блестяща победа в района на Харков е, че Русия започна публично да критикува Путин и неговите поддръжници", казва Геращенко.

Според него критиките към режима на Путин в Русия ще се задълбочават с всеки следващ удар на украинските въоръжени сили. След освобождаването на Херсон, Мелитопол и Бердянск пропагандата на Кремъл напълно ще се провали. Путин вече няма да може да казва на руснаците, че тяхната армия е „най-силната“.

Геращенко отбелязва, че руската пропаганда вече променя риториката си, заявявайки, че Харковска област се освобождава от наемници от НАТО. Той обаче подчертава, че в случай на истинска война с НАТО руската армия ще избяга във Владивосток.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Fire Point: Украйна вече има собствена противобалистична ракета

Fire Point: Украйна вече има собствена противобалистична ракета

Това заяви съоснователят на компанията Денис Щилерман в коментар за изданието „Милитарний“, като подчерта, че необходимите изпитания вече са проведени успешно

Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

"Може би в момента разполагат с приблизително 9-10 действащи бомбардировача от този тип"

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

AзГ се превърна в най-голямата опозиционна партия в Германия след безпрецедентен успех на миналогодишните парламентарни избори

Коментари (0)