5 Февруари, 2026

Руска кибератака срещу летища и транспортни ситеми удари Италия

Руска кибератака срещу летища и транспортни ситеми удари Италия

Колаж: faktor.bg/ Снимки: pixabay.com

Проруската хакерска група NoName057(16) пое отговорност за атаките

Италианската полиция съобщи в събота, че разследва кибератаки, поети от проруска група, насочени към няколко уебсайта.

Конкретните мишени са били уебсайтовете на министерството, летището Малпенса и Милано-Линате, както и транспортните системи в градовете Сиена и Торино са били ударени, твърди говорителя на националната полиция за киберсигурност Марко Червелини. 

В публикация в Telegram проруската хакерска група NoName057(16) пое отговорност за атаките,  каза Червелини в LinkedIn. Групата е известна с това, че се насочва към обществени институции и стратегически сектори в страни от НАТО, които са подкрепили Украйна в борбата й срещу руската инвазия. | БГНЕС, АФП

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.