26 Декември, 2025

Руски боен кораб едва не се „самоуби” с ракета

Руски боен кораб едва не се „самоуби” с ракета

Разрушителят „Маршал Шапошников“

Разрушителят „Маршал Шапошников“ извърши първите изпитания в Японско море в началото на април

По време на учение в Японско море руският разрушител „Маршал Шапошников“ , разполагащ с управляеми ракети, изстреля няколко крилати ракети „Калибр” по наземни цели, съобщава в „Билд”, цитиран от БГНЕС.

Но поне една от изстреляните ракети доведе до зрелищна неизправност: веднага след пуска ракетата 3M14T излезе от предвидената траектория , направи няколко лупинга над кораба и се разби във водата недалеч от разрушителя.

Според руското министерство на отбраната изстреляната ракета е щяла успешно да достигне целта си на нос Суркум, на повече от 1000 километра. Но от ведомството не влизат в подробности каква е причината за инцидента.

Разрушителят „Маршал Шапошников“ извърши първите изпитания в Японско море в началото на април.

Почти деветметровата 3M14T се изстрелва от специални системи за вертикално излитане; тя да може да транспортира бойна глава от 500 килограма, която може да бъде оборудвана и с ядрено оборудване, на повече от 2500 километра.
Сподели:

Коментари (0)

 Зеленски анонсира среща с Тръмп: Много неща може да се решат до Нова година

Зеленски анонсира среща с Тръмп: Много неща може да се решат до Нова година

По данни на дипломатически източник на Kyiv Post, посещението може да се състои на 28 декември

Генерал Маломуж: Путин използва невролингвистични методи на КГБ, за да влияе на Тръмп

Генерал Маломуж: Путин използва невролингвистични методи на КГБ, за да влияе на Тръмп

След разговорите им настъпва пълно превключване на съзнанието на американския лидер и той започва да прави точно обратното на това, което е правил преди разговора

Foreign Policy: Стратегията на Тръмп цели да разбие Европа, да даде там свобода на...Силициевата долина

Foreign Policy: Стратегията на Тръмп цели да разбие Европа, да даде там свобода на...Силициевата долина

Европейците трябва да разработят координиран списък с европейски активи, които САЩ ценят и не биха искали да загубят