Руски бос на "Лукойл Нефтохим Бургас" получил от българската държава гражданство за...особени заслуги
Предложението е направено през 2015 г. от тогавашния икономически министър и лидер на СДС Божидар Лукарски
Според публикацията в мотивите за предоставянето на българско гражданство са "особени заслуги в икономическата сфера заради търговията и дистрибуцията на висококачествени горива".
Предложението за предоставянето на гражданството е направено през 2015 г. от тогавашния икономически министър и лидер на СДС Божидар Лукарски, а указът е издаден същата година, казват източниците на "Медиапул". Самият Лукарски не е отговорил на въпросите на изданието. То припомня, че това е втори шеф в "Лукойл България", получил българско гражданство. През 2018 година Антикорупционният фонд разказа за случая с Николай Ивчиков, който получава гражданство по предложение на Румен Овчаров през 2007 г.
Още от България
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи
"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски
Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев