21 Април, 2026

Руски войник се предаде и разказа за престъпна заповед да се убиват пленници

Руски войник се предаде и разказа за престъпна заповед да се убиват пленници

Колаж: УНИАН , скрийншот

51-годишният окупатор разказа още, че е прекарал 37 години зад решетките

Руснаците са получили заповед да разстрелват украински пленници и да не се предават в плен на Силите за отбрана на Украйна.  Това разкри руски окупатор по време на разпит, след като попадна в плен на граничарите от бригадата „Форпост“.

51-годишният окупатор разказа още, че е прекарал 37 години зад решетките. Преди да бъде изпратен на позиции, му е било наредено да „унищожава“ пленниците и да не се предава, предаде УНИАН.

Граничар: Какво ви наредиха да правите с нашите пленници, ако попаднат в плен?
Окупатор: Да не взимаме никого в плен.
Граничар: Какво трябва да правите с тях?
Окупатор: Да ги разстреляме.
Граничар: Веднага да ги разстреляте?
Окупатор: Да.

Граничар с позивна „Космос“ разказа, че окупаторът се приближил към позициите на ВСУ с ръце в джобовете. След това вдигнал ръце и се предал.

Окупаторът по време на разпита отбеляза, че подготовката му е продължила само два дни. Той е попаднал в плен в цивилно облекло, униформата си е изгорил, а оръжието оставил на позициите, пише УНИАН.

 

Сподели:

Коментари (0)

The Washington Post: След изборите в България за Русия се появи нов плацдарм в Европа 

The Washington Post: След изборите в България за Русия се появи нов плацдарм в Европа 

"Радев фактически повтаря тезите на руската пропаганда относно сигурността, се посочва в статията

В Киев: Какво да очаква Украйна от България, която избра проруски сили?

В Киев: Какво да очаква Украйна от България, която избра проруски сили?

Бившият министър на външните работи  на Украйна Павло Климкин новото правителство може да създава проблеми на страната му

Ким Чен-ун наблюдава изстрелването на ракети с касетъчни боеприпаси заедно с дъщеря си

Ким Чен-ун наблюдава изстрелването на ракети с касетъчни боеприпаси заедно с дъщеря си

Ким Чжу Е се смята за наследничка на севернокорейския диктатор. Ракетите са поразили целта на острова, а лидерът на КНДР е изразил удовлетворение от резултатите от изстрелванията