18 Март, 2026

С благословията на Тръмп Кари Лейк поема „Гласът на Америка“

С  благословията на Тръмп Кари Лейк поема „Гласът на Америка“

Снимка: БГНЕС

Международната медийна компания работи на повече от 40 езика онлайн и по радиото и телевизията

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп избра Кари Лейк, бивша водеща на новините, за директор на финансираната от правителството на САЩ медия „Гласът на Америка“.

В публикация в своята социална мрежа Truth Тръмп заяви, че Лейк ще „гарантира, че американските ценности на свободата и свободите се излъчват по целия свят ЧЕСТНО и ТОЧНО, за разлика от лъжите, разпространявани от медиите за фалшиви новини“.

Лейк не успя да стане сенатор на последните избори, а през 2022 г. загуби губернаторската надпревара в колебаещия се щат Аризона. Тя е бивш водещ на „Фокс“ във Финикс. 

„Гласът на Америка“ (VOA) е международна медийна компания, която работи на повече от 40 езика онлайн и по радиото и телевизията.

По време на първия си мандат Тръмп влезе в конфликт с VOA и я обвини, че усилва китайската пропаганда, след като тя показа сегмент за светлинно шоу, отбелязващо повторното отваряне на Ухан - градът, в който за първи път се появи пандемията от коронавирус. | БГНЕС 

Сподели:

Коментари (0)

Кьовеши пред ЕП: Комисията по казуса с Теодора Георгиева установи неправомерно поведение по три направления

Кьовеши пред ЕП: Комисията по казуса с Теодора Георгиева установи неправомерно поведение по три направления

Тя отказа на ЕП подробности по случая с Георгиева - заради неприключени процедури

Иранските разузнавателни служби беснеят из цялата страна, разкрили  111 клетки на монархисти

Иранските разузнавателни служби беснеят из цялата страна, разкрили 111 клетки на монархисти

Извършени са редица арести на привърженици на Реза Пахлави, сина на шаха, който претендира за водеща роля в задграничното крило на опозицията

Гроси: МААЕ не знае какво става в новия ирански обект за обогатяване на уран в Исфахан

Гроси: МААЕ не знае какво става в новия ирански обект за обогатяване на уран в Исфахан

„Той е под земята, още не сме го посещавали“