Две двуетажни сгради, една триетажна, няколко бунгала, будка и оранжерия. Това са сградите, издигнати в имението, за които нито са представени строителни книжа, нито разрешения за монтаж, при проверка на бургаската строителна инспекция. От РДНСК са сигнализирали общината и днес администрацията е съставила констативни протоколи за незаконни обекти в частни и държавни имоти, предаде БНР.
Собствениците им имат седемдневен срок, след като са ги получили, за да направят възражение, след което се издава заповед за премахване. Ако това не бъде извършено от частния инвеститор, то общината ще разпореди премахването им и ще си търси разходите по законния път, информират от администрацията.
Оранжерията, в която пред журналисти Ахмед Доган разказа, че гледа домати, е един от незаконните обекти. Тя е в имот на свързваната с почетния председател фирма „Хермес Солар“. Тя няма строителни книжа, не са и представени такива. Същото е положението и за триетажната сграда, издигната на държавен имот.
Другите обекти също са построени или в имоти на „Хермес Солар“, или в държавни. Някакси – без знанието на институциите, които досега не са ги видели. Бунгалата пък се водят преместваеми обекти и след въвеждането на сградите в експлоатация би трябвало да се премахнат, информират от Община Бургас.
Община Бургас е издала разрешение за основната сграда и разширението ѝ, която е именувана „водна спортна база“, въпреки че няма данни там да се провеждат кампове и лагери на спортисти. Законни са още един басейн и трафопост.
Собствениците на имотите са представители документи за узаконените постройки в указания от Община Бургас срок и засега няма да се пристъпи към анонсираната възможност администрацията да забрани да се обитават сараите или „водната спортна база“. Процедурата за въвеждането на сградите в експлоатация е стартирана, но от общината уточняват, че в закона нямало срок кога трябва да приключи.
„Ако не бъдат представени всички необходими документи за въвеждане на обекта в експлоатация, ще бъдат издадени съответните заповеди за забрана на ползването им“, посочват от администрацията.
Иначе, част от паркинга, който е на общински терен, засега не може да се ползва, защото на него са струпани строителни материали. Собственикът на сградата е информирал Община Бургас, че това се налага, заради извършващи се ремонти. След въвеждането в експлоатация, теренът ще бъде освободен. Кога ще стане това – не става ясно, след като няма законов срок.
Фактор
Собствениците им имат седемдневен срок, след като са ги получили, за да направят възражение, след което се издава заповед за премахване. Ако това не бъде извършено от частния инвеститор, то общината ще разпореди премахването им и ще си търси разходите по законния път, информират от администрацията.
Оранжерията, в която пред журналисти Ахмед Доган разказа, че гледа домати, е един от незаконните обекти. Тя е в имот на свързваната с почетния председател фирма „Хермес Солар“. Тя няма строителни книжа, не са и представени такива. Същото е положението и за триетажната сграда, издигната на държавен имот.
Другите обекти също са построени или в имоти на „Хермес Солар“, или в държавни. Някакси – без знанието на институциите, които досега не са ги видели. Бунгалата пък се водят преместваеми обекти и след въвеждането на сградите в експлоатация би трябвало да се премахнат, информират от Община Бургас.
Община Бургас е издала разрешение за основната сграда и разширението ѝ, която е именувана „водна спортна база“, въпреки че няма данни там да се провеждат кампове и лагери на спортисти. Законни са още един басейн и трафопост.
Собствениците на имотите са представители документи за узаконените постройки в указания от Община Бургас срок и засега няма да се пристъпи към анонсираната възможност администрацията да забрани да се обитават сараите или „водната спортна база“. Процедурата за въвеждането на сградите в експлоатация е стартирана, но от общината уточняват, че в закона нямало срок кога трябва да приключи.
„Ако не бъдат представени всички необходими документи за въвеждане на обекта в експлоатация, ще бъдат издадени съответните заповеди за забрана на ползването им“, посочват от администрацията.
Иначе, част от паркинга, който е на общински терен, засега не може да се ползва, защото на него са струпани строителни материали. Собственикът на сградата е информирал Община Бургас, че това се налага, заради извършващи се ремонти. След въвеждането в експлоатация, теренът ще бъде освободен. Кога ще стане това – не става ясно, след като няма законов срок.
Още от Закон и ред
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор
Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел
Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото