23 Декември, 2025

Сачева: Подписването на коалиционно споразумение е крайно наложително

Сачева: Подписването на коалиционно споразумение е крайно наложително

Деница Счева

"Не приемаме поведението на ПП-ДБ, които неглижират, че ГЕРБ-СДС е първа политическа сила"

Подписването и преговорите за коалиционно споразумение са крайно наложителни, тъй като смятаме, че е време политическото лицемерие да спре. Това заяви Деница Счева от ГЕРБ-СДС в отговор на думите на премиера Николай Денков от по-рано днес, предаде БНТ.

"Ясно е, че работим заедно по конкретни приоритети и не приемаме поведението на ПП-ДБ, които неглижират, че ГЕРБ-СДС е първа политическа сила, спечелила доверието на своите избиратели и имаща право да предлага и да изпълнява програмите и приоритетите, с които е била изпратена." – посочи тя.

Относно управленската програма - ГЕРБ очакват да чуят от Николай Денков какво е изпълнено досега и ако има неизпълнени ангажименти - защо, каза Сачева. Тя определи като нелепи "непрекъснатите намеци за корупционен багаж".

"Бихме искали да посочим на г-н Денков, че от едната му страна стои човек, който още не е дал ясен и адекватен отговор на българските граждани по отношение на "Чаталджа". Имаме друг министър, в чието министерство имаше арести за корупция. Има министър в неговото правителство, който ходи с охрана заради това, че не е изпълнил политически поръчки." – отбеляза Сачева.

Борбата с корупцията е основен приоритет и на ГЕРБ-СДС и ние не се борим за постове, каза още тя.

"Затова не поставяме регулаторите на първо място, нито говорим с формули като 50:50, 60:40 или 20:30, защото го смятаме най-малкото за недостойно", подчерта Деница Сачева.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още политикът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България