17 Март, 2026

Съдът на ЕС потвърди споразумението за трансфер на лични данни между Европа и САЩ

Съдът на ЕС потвърди споразумението за трансфер на лични данни между Европа и САЩ

Снимка: EPA/BGNES

„Към датата на приемане на оспорваното решение Съединените американски щати са осигурили адекватно ниво на защита на личните данни."

Съдът на Европейския съюз потвърди споразумението, регулиращо трансфера на лични данни между 27-те държави членки и Съединените щати, като отхвърли жалбата, подадена от френски депутат.

„Към датата на приемане на оспорваното решение Съединените американски щати са осигурили адекватно ниво на защита на личните данни, предавани от Европейския съюз на организации в тази страна“, се посочва в решението на Общия съд на ЕС, цитирано от АФП.

В сила от 2023 г., Рамката за защита на личните данни между ЕС и САЩ беше третият опит на общността да създаде правна рамка за защита на личните данни на европейците при обмена с Съединените щати – след като предишните два бяха отхвърлени поради правни оспорвания. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка!  Това е много глупаво

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка! Това е много глупаво

Американският президент разкритикува и британския премиер Киър Стармър за отказа му да подкрепи позицията на Вашингтон по конфликта в Близкия изток

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Властта на диктатора над Русия най-накрая започва да отслабва.  Освен това „ограбването на икономиката е предизвикало значителни сътресения и е понижило жизнения стандарт"

Зеленски пред британския парламент: Над 200 украински експерти по борба с дронове вече са в Близкия изток

Зеленски пред британския парламент: Над 200 украински експерти по борба с дронове вече са в Близкия изток

"Нашите екипи вече са в Обединените арабски емирства, Катар, Саудитска Арабия и са на път към Кувейт“