Той се е засилил с колата си срещу стоящия на пътя депутат, след което рязко натиснал спирачки и го подпрял с предницата на автомобила му.
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 34-годишен мъж за извършени хулигански действия и нанасяне на лека телесна повреда, съобщиха от прокуратурата.
Събраните до момента доказателства сочат, че на 14 май, около 20:10 - 20:20 часа в София, обвиняемият Д.Д. е ударил в лицето лидера на „Да, България“ и депутат от „Демократична България“ Ивайло Мирчев, а деянието е извършено по хулигански подбуди.
Никой не ме е „ошамарил“, каквито заглавия видях, написа лидерът на „Да, България“ във Фейсбук
Освен това Д.Д. е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото. Той се е засилил с колата си срещу стоящия на пътя Мирчев, след което рязко натиснал спирачки и го подпрял с предницата на автомобила му.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпления, за които се предвижда наказание „лишаване от свобода“.
С постановление на наблюдаващия прокурор Д.Д. е задържан за срок до 72 часа.
Още от България
Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия
Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг
Сачева: И Демерджиев иска да е инфлуенсър, открих 11 противоречия в думите му за Атанасова
„През последните 5 години служебни кабинети, доминирани от президента, на практика са управлявали най-много, така че темата с наследството малко се изтърка", смята тя
Анкета: Одобрявате ли поведението и външната политика, която води министър Петрова-Чамова?
Тестване на обществените нагласи към разнопосочните сигнали на премиера Радев и първия български дипломат