Актът на неприязън от страна на сърбите предизвика вълна от остри реакции и повиши напрежението по време на ключовото за европейския футбол събитие
На конгреса на УЕФА в Белград няколко сърби изгориха знамето на Косово в столицата на Сърбия.
Актът на неприязън от страна на сърбите предизвика вълна от остри реакции и повиши напрежението по време на ключовото за европейския футбол събитие, предадоха от БГНЕС.
Косовските медии публикуваха снимки от инцидента.
Сръбските медии свързаха враждебния акт с публикувано по-рано видео, на което се вижда как президентът на Косовската футболна федерация Агим Адеми се намира до косовското знаме на мястото, където се провежда конгресът на УЕФА в Белград.
Изгарянето на знамето е тежка провокация, като се има предвид важността на този конгрес и присъствието на различни представители на международния футбол.
Още от Свят
Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!
Според изявлението на Андрий Сибига в социалната мрежа X за руснаците няма добри новини. И няма да има
Бивш командващ на британската армия: Русия иска да ни нанесе сериозни щети
Изявлението му, цитирано от The Independent, идва на фона на опасенията относно уязвимостта на подводните кабели, които осигуряват интернет връзка, финансови операции и обмен на данни.
Тръмп нарече Мъск „супергений“, но с една уговорка
Въпреки публичните спорове влиятелни представители на движението MAGA продължават да призовават за помирение между двамата