30 Април, 2026

Със заповед на премиера за зам.-министър на образованието е назначена Карина Ангелиева

Със заповед на премиера за зам.-министър на образованието е назначена Карина Ангелиева

Работила е като съветник към Постоянното представителство на България в ЕС, отговарящ за европейските политики в областта на образованието и научните изследвания

Със заповед на министър-председателя Бойко Борисов за заместник-министър на образованието и науката е назначена Карина Ангелиева. Тя заема мястото на проф. Иван Димов, който ще продължи да подпомага работата на екипа на МОН като съветник, съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.

До момента Карина Ангелиева е работила като съветник към Постоянното представителство на България в ЕС, отговарящ за европейските политики в областта на образованието и научните изследвания. Била е главен директор на „Структурни фондове и международни образователни програми” към Министерството на образованието и науката и директор на Съвместния иновационен център към Българската академия на науките. Завършила е магистърски степени по европейска интеграция и съвременна история от Софийския университет „Св. Климент Охридски”.
Сподели:

Коментари (0)

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

Основният акцент в предложените промени е създаването на регламентиран механизъм за издаване на държавни ценни книжа (ДЦК), насочени пряко към физически лица, без необходимост от посредници, казват вносителите.

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

"Възраждане" са внесли законопроект да се преустанови практиката за предоставяне на охрана на народни представители

Столичният съвет даде зелена светлина за строежа на небостъргача в "Младост"

Столичният съвет даде зелена светлина за строежа на небостъргача в "Младост"

За предложението гласуваха от ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН, съветници от "Синя София" и независимите. Кметът Васил Терзиев не взе отношение в дебата.