1 Февруари, 2026

САЩ изпращат делегация в Хаити във връзка с убийството на президента

САЩ изпращат делегация в Хаити във връзка с убийството на президента

убитият президент на Хаити Жовенел Мойс

Държавният департамент на САЩ реши да изпрати голяма делегация в Хаити днес за разрешаване на политическата криза в страната във връзка с убийството на президента Жовенел Мойс, съобщава местният портал Juno7.

Сред членовете на делегацията има специален асистент на президента по западното полукълбо Хуан Гонсалес и изпълняващият длъжността заместник-помощник държавен секретар за западното полукълбо Лора Ломан.

Според портала делегацията ще се срещне с и.д. премиера Клод Жозеф, назначения от Мойс на поста министър-председател Ариел Анри и провъзгласения от Сената за временен президент Жозеф Ламбер, за да обсъди разрешаването на политическата криза, причинена от борбата за власт след смъртта на президента. 
Сподели:

Коментари (0)

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Той направи изявлението в Загреб след среща на ЕНП, като определи предложението на френския президент Еманюел Макрон Франция да предостави ядрения си арсенал в рамките на подобна инициатива като „щедър жест“.

WSJ: Ударният юмрук на САЩ вече е край Иран, Тръмп обмисля къде да удари

WSJ: Ударният юмрук на САЩ вече е край Иран, Тръмп обмисля къде да удари

Американският президент се надява да проведе светкавична операция и не иска да се въвлича в продължителна война.