14 Май, 2026

САЩ наложиха санкции на шефа на кабинета на Орбан

САЩ наложиха санкции на шефа на кабинета на Орбан

Снимка: архив

Антал Роган ръководи и разузнавателните служби, и правителствените комуникации

Съединените щати обявиха санкции срещу щефа на кабинета на унгарския министър-председател Виктор Орбан заради данни за участие в корупционни схеми, предаде АФП.

Антал Роган - министърът, който ръководи кабинета на Орбан и контролира разузнавателните служби и правителствените комуникации на централноевропейската страна, е „организирал схеми, предназначени да контролират няколко стратегически сектора на унгарската икономика и да отклонява приходите от тези сектори към себе си и да възнаграждава лоялни хора от неговата политическа партия“, се казва в изявление на американското министерство на финансите. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Министър от кабинета на Стармър подаде оставка, за да оспори лидерството му

Министър от кабинета на Стармър подаде оставка, за да оспори лидерството му

От Даунинг стрийт обаче вече заявиха, че Стармър е готов да се бори с каквото и да е предизвикателство

CNN: Времето на руските победи в Украйна приключи

CNN: Времето на руските победи в Украйна приключи

Според данни на американския Институт за изследване на войната (ISW) през април Украйна действително е освободила повече територии, отколкото Русия е успяла да завземе. Както се отбелязва в публикацията, това се случва за първи път от украинската операция в Курска област през август 2024 г.

Тръмп: Китай предложи помощ за отваряне на Ормузкия проток

Тръмп: Китай предложи помощ за отваряне на Ормузкия проток

По думите на американският президент, Си Дзинпин също така е обещал категорично да не изпраща военно оборудване на Иран