6 Декември, 2025

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Снимка: EPA/BGNES

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Държавният департамент на САЩ одобри потенциалната продажба на интегрирана система за бойно командване с възможност за непряка противопожарна защита и свързано оборудване на Дания за приблизително 3 милиарда долара, съобщи Пентагонът, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.

Основните изпълнители по сделката са Ар Ти Екс корпорейшън, "Локхийд Мартин" и "Нортроп Груман".

Държавният департамент на САЩ одобри и потенциалната продажба на оръжейна бомбена система (GBU-39/B Small Diameter Bombs-Increment I) и свързано оборудване на Южна Корея за приблизително 111,8 млн. долара, съобщи Пентагонът в петък. Основният изпълнител по тази сделка е "Боинг".

Одобрена е също потенциалната продажба на ракети въздух-земя с удължен обсег и свързано с тях оборудване на Италия на стойност от 301 млн., съобщи Пентагонът. Основният изпълнител на сделката е "Локхийд Мартин".

Сподели:

Коментари (0)

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

„Европа подценява силата си. По отношение на Русия, например, трябва да имаме повече доверие в себе си.“

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

По думите му сърбите са „най-геноцидният народ на Балканите“ и то не само спрямо българите, но и спрямо Косово и Босна. 

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.