7 Юли, 2026

САЩ: Подкрепяме твърдението на посланика си, че Франция не се бори срещу антисемитизма

Снимка: архив

По-рано Париж извика посланик Чарлз Къшнър,  за обяснение. Дипломатът е свекър на дъщерята на президента Доналд Тръмп - Иванка.

САЩ отказаха да оттеглят твърденията на своя посланик, че съюзникът им Франция не прави достатъчно за борбата срещу антисемитизма.
По-рано Париж извика посланик Чарлз Къшнър,  за обяснение, съобщи агенция АФП, цитирана от БГНЕС.

„Ние подкрепяме неговите коментари“, заяви говорителят на Държавния департамент Томи Пигот за посланик Къшнър.

Дипломатът е свекър на дъщерята на президента Доналд Тръмп - Иванка.

„Посланик Къшнър е представител на американското правителство във Франция и върши отлична работа в защита на националните ни интереси в тази си роля“, обобщи Пигот.

Сподели:
Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Британската служба за морски търговски операции (UKMTO) посочи, че танкерът е бил поразен на около осем морски мили източно от Лима в Оман

НАТО трябва да реши трансатлантическата криза на срещата в Анкара

НАТО трябва да реши трансатлантическата криза на срещата в Анкара

Инициативата на американската администрация "НАТО 3.0", ръководена от заместник-министъра на войната по въпросите на политиката Елбридж Колби, се определя от автора като първия реален опит на САЩ да институционализират рамка не просто за споделяне на тежестта, а за нейното преразпределение

Вето срещу Белград в ЕС? Нидерландия и група страни не искат членство за Сърбия

Вето срещу Белград в ЕС? Нидерландия и група страни не искат членство за Сърбия

Някои държави членки на ЕС изразяват опасения, че кандидатите биха могли да бъдат възнаградени преди постигането на достатъчен напредък в демократичните и съдебните реформи, пише Поилтико

Коментари (0)