8 Август, 2026

САЩ отпускат военна помощ на Тайван за 345 милиона долара

САЩ отпускат военна помощ на Тайван за 345 милиона долара

Мярка срещу евентуална китайска инвазия

САЩ обявиха, че предоставят 345 милиона долара военна помощ за Тайван - това е първият голям пакет на администрацията на Байдън, използващ собствените запаси на Америка, за да помогне на острова да се противопостави на Китай, предаде АФП.

В съобщението на Белия дом се казва, че пакетът включва "мерки за отбрана, образование и обучение". Вашингтон ще изпрати преносими системи за противовъздушна отбрана или MANPADS, разузнавателно и наблюдателно оборудване, огнестрелни оръжия и ракети.

Американските законодатели оказват натиск върху Пентагона и Белия дом да ускорят доставките на оръжия в Тайван. Целта е самоуправляващият се остров, който Китай смята за своя територия, да увеличи отбранителните си способности и да се противопостави на Пекин.

Стратегията на Вашингтон е цената на евентуалната инвазия да бъде "прекалено висока". /БГНЕС


Сподели:
Адресът на Спайдърмен е истински, в къщата наистина е живяло семейство Паркър – разказва собственикът

Адресът на Спайдърмен е истински, в къщата наистина е живяло семейство Паркър – разказва собственикът

Истинският дом на Спайдърмен продължава да бъде място за фенове, които идват от цял свят, а Джак Ши приема своята необичайна роля – да пази не просто една къща, а част от историята на един от най-обичаните супергерои

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

Русия вероятно се подготвя за окончателно, официално поглъщане на Южна Осетия — грузински регион, окупиран от сепаратистки сили с пряката подкрепа на руската армия. За това алармират Обединеното кралство, Франция, Германия и Италия в съвместно изявление, публикувано на официалния уебсайт на британското правителство.

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

Според еврокомисаря по миграцията Магнус Брунер е твърде рано да се каже кой стои зад дирижирането на ситуацията  – дали това са трафиканти или чужда държава като Русия

Коментари (0)