5 Декември, 2025

Сделка на века: Акционерите дават на Мъск $1 трилион, ако завърши "новата книга" на "Tesla"

Сделка на века: Акционерите дават на Мъск $1 трилион, ако завърши "новата книга" на "Tesla"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Те одобриха безпрецедентен компенсационен пакет, оценен на $1 трилион, който ще бъде изплатен на милиардера в акции. Одобрението предполага, че той ще остане начело на компанията поне още 7,5 години

Акционерите на Tesla одобриха изплащане на 1 трилион долара на Илон Мъск за работата му като главен изпълнителен директор. Предложението събра над 75% от гласовете на събрание на акционерите в Остин, Тексас, съобщава Ройтерс.

В началото на септември  стана известно , че бордът на директорите иска да предложи на Мъск „пакет от награди“ на стойност един трилион долара, при условие че компанията постигне няколко цели.

Очаква се Мъск да не получава заплата или бонуси за работата си като изпълнителен директор на Tesla. Вместо това, той ще получава 1% от акциите на компанията за всеки договорен етап (увеличаване на пазарната стойност и приходите, увеличаване на производството на електрически превозни средства и др.). Ако всички етапи бъдат изпълнени, Мъск ще притежава 12% от Tesla. Този дял се оценява на 1 трилион долара.

Би Би Си отбелязва, че одобреният пакет от компенсации предполага, че Мъск ще остане в Tesla поне още 7,5 години.

„Това, което ще направим, не е просто нова глава в бъдещето на Tesla, а изцяло нова книга“, каза Мъск пред акционерите на среща в Остин.

Илон Мъск е смятан за най-богатия бизнесмен в света. В началото на октомври той стана първият човек в историята, достигнал 500 милиарда долара, според Forbes .

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Нови по-високи стандарти въвеждат банките при отпускане на кредити

Нови по-високи стандарти въвеждат банките при отпускане на кредити

През второто тримесечие се наблюдава затягане при фирмените, запазване без изменение при жилищните и разхлабване при потребителските кредити

Министерството на финансите на САЩ удължи разрешението за работа на бензиностанциите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ удължи разрешението за работа на бензиностанциите на „Лукойл“

Ходът на практика позволява на бензиностанциите „Лукойл“ в държави като Съединените щати да продължат да обслужват клиенти, като същевременно предотвратява парични потоци да се връщат към Русия

Пазарът на Tesla в Европа се свива, една страна обаче остава рекордьор по продажби

Пазарът на Tesla в Европа се свива, една страна обаче остава рекордьор по продажби

Aмepиĸaнcĸият пpoизвoдитeл нa eлeĸтpoмoбили oтчитa cepиoзни cпaдoвe в peдицa дъpжaви пpeз нoeмвpи, но една от скандинавските страни не се отказва от електрическите автомобили