26 Август, 2026

СДС иска оставката на председателя на БЧК

СДС иска оставката на председателя на БЧК
Христо Григоров

Възмутително е Христо Григоров да присъства на приема в руското посолство в София, организиран по случай предстоящия Ден на Русия

В СДС сме възмутени от присъствието на председателя на БЧК Христо Григоров на приема в руското посолство в София, организиран по случай предстоящия Ден на Русия (12 юни).

Докато Кремълските агресори избиват невинни хора в Украйна и предизвикват хуманитарна катастрофа с взривяването на язовира Каховка, шефът на организация, която трябва да олицетворява хуманност и солидарност в най-висша степен, коленопреклонно се явява пред Митрофанова да изрази верността си към Русия и Путин.

Този човек вече няма нито морална, нито институционална тежест и незабавно трябва да освободи поста си. В противен случай ще дискредитира Българския червен кръст не само в България, но и в целия свободен и демократичен свят, към който Григоров очевидно не принадлежи!

Припомняме, че на приема на посланик Митрофанова са присъствали и представители на БСП и лидери на "Възраждане", което е не по-малко скандално. И всички те равнодушно са слушали поредните упреци на рупора на Кремъл, която правейки манипулативни внушения, обвини българските власти, че "уверено се придържат към антируския наратив" и "въвличат страната в конфликта в Украйна". 

Сподели:
Демократична България: Кабинетът "Радев" обеща нормалност, а произведе несигурност

Демократична България: Кабинетът "Радев" обеща нормалност, а произведе несигурност

След 100 дни управление България е изправена пред повече дълг, риск от нови данъци, институционална непредвидимост и несигурност, отслабено влияние в Европа

Челен сблъсък между 2 тира затвори пътя София - Русе край Луковит

Челен сблъсък между 2 тира затвори пътя София - Русе край Луковит

"Тежко е пострадал един от водачите, другият е успял самостоятелно да излезе от управляваното превозно средство. Част от превозваните стоки са се разпилели по пътното платно", съобщиха от ОД на МВР – Ловеч

Депутатите извънредно заседават днес, какво предстои тази седмица

Депутатите извънредно заседават днес, какво предстои тази седмица

Първа точка е първото гласуване на два законопроекта за промени в Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия

Коментари (0)