България
СЕМ осъди изказването на пиара на ПП: Пореден опит за посегателство върху свободата на медиите
Съветът за електронни медии излезе с позиция относно участието на Александър Бойчев, PR на парламентарната група на "Продължаваме Промяната", в ефира на Нова ТВ в четвъртък сутринта.
Медийният регулатор посочва, че казаното от Бойчев е "пореден опит за посегателство върху свободата на медиите". В разговор с водещите на "Здравей, България" PR експертът заяви, че те "нямат право да задават въпроси на депутатите, които не са от компетенцията им, както и че се правят внушения и се разпространяват фалшиви новини".
"Съветът за електронни медии изразява възмущение от поредния опит за посегателство върху свободата на медиите в изпълнение на обществената им мисия. Само ден след вчерашното недопустимо вербално и физическо посегателство върху репортери, Съветът отново се обръща с призив към политици и общественици да положат всички усилия за спазването на нормите в публичното говорене и поведение спрямо журналистите в национален ефир.Използването на назидателен и необосновано остър тон от политически лица и представители на политически формации, както и желанието им да определят вида на въпросите и темите на журналистите са печално известни практики от миналото. СЕМ заявява, че всеки опит за демонстрация на нетолерантност и възпрепятстване на медиите в търсенето на истината не допринася за очакванията на обществото да се спазват демократичните принципи на свобода на словото", се казва позицията на СЕМ.
Още от България
Йотова ще се кандидатира за президент, запя с путинския наратив: Не трябва да се насърчава войната в Украйна!
"Коалицията на желаещите не трябва да се нарича така, а коалиция на желание, защото желаещи има, но резултати и реализъм липсват", казва тя
ГЕРБ: „Прогресивна България“ да се извинят на българските граждани за Бюджет 2026
По думите ѝ приетата финансова рамка е коренно различна от първоначалния проект и ще има сериозни последици за държавните финанси.
ДБ: Няма пилот в самолета! Дните на спокойствие за Радев изтекоха днес
"Сам се вкара в криза, която спешно трябва да бъде решавана“, категоричен бе Мартин Димитров