21 Април, 2026

Линдзи Греъм: Тръмп принуди Путин да приеме срещата в Аляска

Линдзи Греъм: Тръмп принуди Путин да приеме срещата в Аляска

Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Той удари втория по големина купувач на руски петрол, който подкрепя военната машина на Русия. Ето защо Путин отива в Аляска. Мир чрез сила“, подчерта сенаторът

Сенаторът републиканец Линдзи Греъм заяви в ефира на Fox News, че руският лидер Владимир Путин е приел да се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп, защото американският държавен глава е успял да му повлияе.

„Причината, поради която Путин отива в Аляска, е, че президентът Тръмп обяви продажба на оръжие на Европа за помощ на Украйна, и това обезпокои Путин“, каза той. По думите му е трудно да си представим друг човек, който би могъл да накара Путин да седне на масата за преговори за прекратяване на огъня в Украйна.

Греъм напомни, че наскоро президентът на САЩ е наложил нови мита на Индия, тъй като тя продължава да купува руски петрол, което също е обезпокоило Путин и Кремъл. „Той удари втория по големина купувач на руски петрол, който подкрепя военната машина на Русия. Ето защо Путин отива в Аляска. Мир чрез сила“, подчерта Греъм.

По-рано Доналд Тръмп заяви, че ще се срещне с Путин на 15 август в щата Аляска, а помощникът на руския президент Юрий Ушаков потвърди информацията. Министърът на отбраната Пийт Хегсет също каза, че Тръмп е създал условия за преговори за мирно споразумение по Украйна и че Путин не би се съгласил, ако не беше усетил натиск от САЩ.

 

 

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Сръбски дипломат: Блъфирането за европейския път на Сърбия приключи

Сръбски дипломат: Блъфирането за европейския път на Сърбия приключи

Брюксел е отправил ясно послание към сръбските власти: „или сте с нас, или сте против нас“

На 21 април  753 г. преди Христа е основаван Вечният град

На 21 април 753 г. преди Христа е основаван Вечният град

Създаването му се свързва с близнаците Ромул и Рем, синове на весталката Рея Силвия и бога на войната Марс, които са отгледани от Капитолийската вълчица в пещерата Луперкал.

Тръмп: Спряхме кораб с подарък от Китай за Иран - а мислех, че имаме разбирателство със Си

Тръмп: Спряхме кораб с подарък от Китай за Иран - а мислех, че имаме разбирателство със Си

Техеран се опитва да възстанови военните си запаси по време на примирието