26 Август, 2026

Северна Корея за първи път призна, че е изпратила свои военни да се бият срещу Украйна

Ким Чен Ун, снимка: архив

Северна Корея потвърди че е изпратила войски да вояват на страната на Русия срещу Украйна - съгласно договора между Москва и Пхенян за взаимна отбрана, предаде Дарик с позоваване на Йонхап.

Разполагането на войските на Северна Корея е станало по заповед на лидера на страната Ким Чен Ун, съобщи днес севернокорейската информационна агенция КЦТА.

Това е първото потвърждение на разполагането на войски в Русия, месеци след като хиляди севернокорейски военни бяха изпратени в Русия за бойни действия на фронта в Курска област.

„Операциите за освобождаване на района на Курск за отблъскване на авантюристичното нахлуване на украинските власти в Руската федерация приключиха победоносно“, обяви КЦТА.

В продължение на няколко седмици украинските войски отстъпваха в този район на фронта, а руската армия напредваше малко по малко, отбелязва АФП. Кремъл обяви, че Курска област е "напълно освободена", което се оказа невярно.

Украинските лидери заявиха, че навлизането на руска територия цели създаване на възможност при евентуални мирни преговори да се говори за размяна на територии. 

 

Сподели:
The Moscow Times: Путин подписа 3 секретни указа в деня на посещението на шефа на ЦРУ

The Moscow Times: Путин подписа 3 секретни указа в деня на посещението на шефа на ЦРУ

"По време на посещението си в Москва, първото му след нахлуването в Украйна, директорът на ЦРУ се срещна с Путин, поради което президентът отмени събитие, за което се готвеха „стотици хора“, заяви кореспондентът на кремълския пул Александър Юнашев

„Дейли Телеграф“: Неочакваното посещение на директора на ЦРУ в Москва има много общо със стратегията за натиск към Иран

„Дейли Телеграф“: Неочакваното посещение на директора на ЦРУ в Москва има много общо със стратегията за натиск към Иран

"Русия е една от причините, поради които на президента Тръмп в момента не му се получава“, каза бившият ръководител на военното планиране на Великобритания маршал Андрю Търнър

Босът на кавказката мафия е бил застрелян в Израел

Босът на кавказката мафия е бил застрелян в Израел

Първият опит за покушение срещу Янис Юшваев е бил през 2015 г. и е останал неуспешен, сега убиецът на криминалния бос е бил маскиран като немощен старец

Коментари (0)