17 Юни, 2026

Шаламанов: Дано се осъществи посещението на Зеленски и Радев намери сили да се срещне с него

Шаламанов: Дано се осъществи посещението на Зеленски и Радев намери сили да се срещне с него
Велизар Шаламанов

Основният двигател на промяната е правителството

Евентуалното посещение на украинския президент Володимир Зеленски у нас би било изключително важно, защото ще потвърди отношенията между двете ни страни. Това заяви пред Нова ТВ бившият военен министър Велизар Шаламанов.

„Зеленски е лидер на промяната за Европа и нашия регион, със сигурност”, коментира експертът.

„Декларацията, която ще се гласува днес в парламента, не е просто декларация, която подкрепя членството на Украйна в НАТО. Важно е да бъде приета преди срещата във Вилнюс, защото тя ориентира усилието към бъдещето – към това бързо да приключи тази ужасна агресия на Русия към Украйна, да започне процесът на възстановяване на Украйна, интеграция в ЕС и в НАТО.” - посочи Шаламанов.

Евентуалното посещение на Зеленски би било осъществено с необходимите мерки за сигурност, коментира експертът.

„Дано се осъществи посещението на Зеленски. Вярвам, че Радев ще намери сили да се срещне с него, да му каже, че е с него и ще помагаме колкото е нужно.” - коментира Велизар Шаламанов.

„Към момента основният двигател на промяната е правителството. Надявам се днес и парламентът да се присъедини.” - каза той.  

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)