7 Декември, 2025

Шарл Мишел: Кремъл не може да сплаши ЕС, с Украйна сме едно семейство

Шарл Мишел: Кремъл не може да сплаши ЕС, с Украйна  сме едно семейство

Шарл Мишел

Европейският съюз ще подкрепи Украйна по всякакъв възможен начин, защото Украйна и ЕС са едно семейство. Кремъл не може да сплаши Европейския съюз. Това заяви председателят на Европейския съвет Шарл Мишел на пресконференция след срещата на върха Украйна-ЕС в Киев, предава РБК-Украйна.

"Тази среща на върха изпраща две ясни послания: първо - за вас и за украинците - ЕС ще ви подкрепи по всякакъв възможен начин. Кремъл не ни е сплашил и няма да ни сплаши. Защото ЕС и Украйна са семейство", категоричен е той .

В същото време Мишел подчерта, че бъдещето на Украйна е в Европейския съюз.

"И второто послание е бъдещето на Украйна в рамките на ЕС. Украинците направиха ясен избор в полза на свободата, демокрацията и върховенството на закона. Вашето бъдеще е с нас в нашия общ Европейски съюз. Вашата съдба е наша съдба", добави той.

Ръководителят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че няма ясна времева рамказа присъединяването на Украйна към ЕС, защото всяка държава е различна, припомня агенцията.
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.