Отнеха ни лиценза на база на измислени твърдения. Успяхме да се наложим на италианския пазар. Продадохме полици за около 400 млн. евро и ни отнеха лиценза. Фактът, че сме изплатили всички полици, говори достатъчно. Наши клиенти бяха министерството на отбраната, министерство на финансите, ЧЕЗ. Ние сме изплатили висчки финансови претенции. Това е разликата между нас и "Олимпик". Ние имаме средства.
Това каза пред камерата на БТВ Виктор Серов, председател на борда на директорите на застрахователна компания "Надежда", чийто лиценз беше отнет миналата година. "Ние се разраснахме бързо и направихме пробив в Италия. Нашият лиценз беше отнет, защото успяхме, а не защото имахме проблеми. Не искам да назовавам конкретни имена и не искам да давам оценки на КФН. Говоря само с факти. Ако бяхме финансово несъстоятелни, щеше да има проблем. Ние имаме пари и сме си изплатили всички полици. Това е голямата разлика между нас и "Олимпик". Застрахователният бизнес е много сложен. България е малък пазар и има 40 лицензирани фирми. Това довежда до рискови ходове и до намаляване на цените. Има системни проблеми и ако те не бъдат отстранени, ще има още фалити", разкри Серов.
Бизнес
Шеф на застрахователна компания с отнет лиценз: В системата има проблеми, които могат да доведат до нови фалити
![Шеф на застрахователна компания с отнет лиценз: В системата има проблеми, които могат да доведат до нови фалити](/static/downloads/uploads/Images_3/V/syarov.jpg)
Виктор Серов
Продадохме полици за около 400 млн. евро и ни отнеха лиценза, заяви Виктор Серов
Фактор Фактор
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.