27 Април, 2026

Шефовете на военното разузнаване на България и Чехия се срещнаха в София

Шефовете на военното разузнаване на България и Чехия се срещнаха в София

Съвременните предизвикателства за сигурността пред евро-атлантическата общност

Директорът на Служба „Военно разузнаване“ бригаден генерал Венелин Венев се срещна с директора на военното разузнаване на Чешката република генерал-лейтенант Ян Берун, който беше на работно посещение в София, съобщиха от службата.

Състоянието на регионалната и международната сигурност, перспективите за развитие на обстановката и други теми от взаимен интерес бяха във фокуса на разговорите между двамата директори. По време на срещата бяха очертани съвременните предизвикателства за сигурността пред евро-атлантическата общност и готовността за продължаване на съвместните усилия за преодоляването им.

Бригаден генерал Венелин Венев потвърди решимостта на Службата за поддържане на устойчиво партньорство и изрази високата си оценка за двустранното сътрудничество.

Генерал-лейтенант Ян Берун благодари за отправената покана и възможността да посети София и сподели, че това е едно от последните посещения в качеството му на директор на чешкото военно разузнаване преди да предаде поста на следващия ръководител. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Отчетени са ползите от въведените дигитални инструменти на ЦИК, сред които мобилното приложение за попълване на протокола от секционните комисии

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

По думите му това е първата стъпка към по-добра координация и по-ясни правила в парламента