От пресслужбата не уточняват кога е направил посещението
Министърът на отбраната на Русия Сергей Шойгу е посетил команден пункт в окупираната част на южния украински регион Запорожие и е инспектирал намиращите се там войски, съобщи руското военно министерство.
От пресслужбата не уточняват кога точно Шойгу е направил посещението, но изявлението беше публикувано в момент, когато украинските войски се подготвят за офанзива и са засилили активността си по фронтовата линия.
"Сергей Шойгу инспектира предния команден пункт на едно от формированията на групата войски "Восток" в Запорожско направление", се казва в изявлението на руското министерство на отбраната.
Във видеоклип, публикуван от министерството, се вижда Шойгу, облечен във военна униформа, заобиколен от висши командири.
Шойгу поставил задача на командващия и на командирите на „Восток“ да продължат разузнавателната си дейност, както и да отделят специално внимание върху безопасното разполагане на личния състав. /БГНЕС
Още от Свят
САЩ подписа с Иран предварителното споразумение за прекратяване на войната
Споразумението ще удължи с 60 дни примирието, обявено през април, а Ормузкият проток ще бъде отворен за корабоплаване
Украйна е водеща тема на срещата на Г-7 във Франция
Доналд Тръмп, който ще разговаря със Володимир Зеленски, заяви, че след постигнатото споразумение с Иран, може да се съсредоточи върху войната в Украйна
Няма оцелели при катастрофата на американския "Боинг Б-52"
Бомбардировачът е превозвал осем души на рутинна тестова мисия, причината за трагичния инцидент се разследва