9 Юли, 2026

Ще бъде ли освободен окончателно от ареста Йоан Матев

Ще бъде ли освободен окончателно от ареста Йоан Матев
Йоан Матев

Ако днес Апелативният съд го признае за виновен, Матев би могъл да получи наказание "лишаване от свобода" от 5 до 12 години

Апелативният съд трябва да реши дали да пусне окончателно Йоан Матев от ареста. Той е обвинен от Софийска градска прокуратура за убийството на Георги в Борисовата градина.

Преди седмица първата инстанция му определи "подписка". Тогава съдът посочи, че е изтекъл максималният срок за задържане, а прокуратурата се бави с внасянето на делото в съда. Вчера обвинителния акт беше внесен в Софийския градски съд.

Ако бъде признат за виновен, Матев би могъл да получи наказание "лишаване от свобода" от 5 до 12 години. Размерът на наказанието е съобразен с обстоятелството, че деецът е бил непълнолетен към момента на извършване на деянието.

Сподели:
Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

    То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов

ВАС отмени решението на служебното правителство  "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни

Коментари (0)